

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.75 mm |
| Interface | CAN, LIN |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Simplex/Duplex | Half |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Receiver Hysteresis | 300 mV |
| Schedule B | 8542390000 |
| Data Rate | 5 Mbps |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Operating Supply Current | 80 mA |
| Operating Supply Voltage | 4.75 V to 5.25 V |
Stock: 32405
Distributors
pcbx
Unit Price$0.60835
Ext.Price$0.60835
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.60835 | $0.60835 |
| 10 | $0.50822 | $5.08220 |
| 25 | $0.47460 | $11.86500 |
| 50 | $0.44321 | $22.16050 |
| 100 | $0.41390 | $41.39000 |
| 300 | $0.34723 | $104.16900 |
| 500 | $0.29129 | $145.64500 |
| 1000 | $0.27441 | $274.41000 |
